Co je HHC?

HHC neboli hexahydrokanabinol je kanabinoid, který se přirozeně vyskytuje v konopí. Je to méně probádaný kanabinoid s podobným efektem a určením jako THC. Vyrábí se  jednoduše extrakcí z konopí. To z něj nedělá jak se často tvrdí "chemku", ale je to pořád přírodní produkt. Mnoho uživatelů ho využívá pro své euforické, uvolňující a stimulační účinky, které někteří připodobňují k THC.

Rozhodli jsme se tedy rozšířit náš eshop o HHC produkty, protože je to příjemná změna a možnost jak se legálně uvolnit. Vyzkoušet můžete praktické bonbóny, výstavní jointy nebo asi nejoblíbenější Vaporizéry s velkým výběrem příchutí. 

Zatím všechny HHC produkty jsou vedené pouze jako sběratelský předmět! Než se dořeší legislativa.

Hexahydrocannabinol (HHC) je jedním z méně známých kanabinoidů nacházejících se v rostlině konopí. Tento kanabinoid byl poprvé identifikován v roce 1944 chemikem Rogerem Adamsem, který vyvinul metodu hydrogenace pro konverzi delta-9 THC na HHC. Tento postup využívá přidání vodíku k molekule THC a tím vzniká HHC. Je třeba poznamenat, že v některých jurisdikcích může syntetický HHC být považován za nelegální kvůli svému původu.

HHC lze však také najít v přírodě, konkrétně v semenech technického konopí a konopí s vysokým obsahem CBD, stejně jako v pylu těchto rostlin. V této přirozené formě se HHC těší na zákonitou ochranu a může být zpracováváno do různých produktů, jako jsou e-liquidy do vaporizérů, tablety, oleje a sladkosti.

Klíčovým rozdílem mezi HHC a jinými známými kanabinoidy, jako je THC (delta-9-tetrahydrokanabinol), je jejich účinnost. HHC je méně účinné než THC, což znamená, že k dosažení podobných účinků je třeba vyšší dávky HHC. To je způsobeno tím, že HHC existuje ve dvou formách, známých jako 9R HHC a 9S HHC, přičemž 9R HHC účinněji interaguje s endokanabinoidními receptory v lidském těle než 9S HHC.

Potenciální účinky HHC zahrnují úlevu od bolesti, relaxaci, zlepšení nálady a euforii, což jsou společné účinky kanabinoidů. Někteří uživatelé také hlásí potenciální účinky HHC na snížení úzkosti, zánětu a zlepšení spánku. Je však třeba poznamenat, že stále probíhají výzkumy a chybí dostatečné množství klinických studií, které by potvrdily tyto účinky.

Legální status HHC se liší podle jurisdikce a místních zákonů. V některých oblastech může být HHC považováno za legální, pokud pochází z konopí s nízkým obsahem THC, zatímco v jiných jurisdikcích může být považováno za nelegální, pokud se získává syntetickou cestou z THC.

Je důležité mít na paměti, že HHC se pravděpodobně neprojeví v testech na THC, protože se jedná o odlišnou látku. Nicméně, vždy je důležité konzultovat s lékařem nebo odborníkem na konopí ohledně jakýchkoli testů na látky spojené s konopím.

Závěrem lze říci, že Hexahydrocannabinol (HHC) je zajímavým kanabinoidem, který má potenciál nabídnout různé zdravotní výhody